Zámecká posilovna — shrnutí

Protože posilovna už stojí, připravili jsme pro vás shrnutí celého našeho snažení:

∙  Na zasedání zastupitelstva města  dne 11. září 2017 se občané poprvé dozvěděli, že město chce doprostřed zámecké zahrady postavit venkovní posilovnu tak, že se významně rozšíří stávající posilovací prvky.

∙  Na zastupitelstvu se také mohli dozvědět, že město má na zámeckou zahradu zpracovanou studii.

∙  Dotazem na správním oddělení jsme se dostali k jediné existující koncepční skice zámecké zahrady — pěti obdélníkům zakresleným do fotomapy.

∙  Velice narychlo jsme zorganizovali debatu s občany na téma Jak by měla vypadat zámecká zahrada. Debata se konala 17. října 2017 v sokolovně. I přes nedostatečnou propagaci přišlo na debatu bezmála třicet občanů včetně pana místostarosty, dvou zastupitelů a dvou úřednic města. Shrnutí probraných bodů jsme zveřejnili v listopadovém čísle Měsíčníku a na našich sránkách.

∙  Na závěr debaty jsme se s přítomnými shodli, že zámecká zahrada potřebuje především promyšlenou koncepci, která bude zahrnovat nejen herní prvky, nejlépe přírodní, ale také vedení cest, umístění mobiliáře a výsadbu stromů. A nepromyšlené budování posilovny by koncepční přemýšlení o zámecké zahradě jen komplikovalo.

∙  Protože o umisťování podobných drobných prvků může rozhodnout rada města, poprosili jsme přítomné zastupitele, aby radě naši žádost předložili.

∙  Aby bylo zřejmé, kolik lidí sdílí stejný názor, sepsali jsme petici, kterou jsme po šesti dnech od veřejné debaty předali v pondělí 23. října 2017 radě města. Podpisů na tištěné i internetové verzi bylo dohromady přes devadesát.

∙  V úterý po zasedání rady města už pan starosta vyměřoval polohu nové posilovny.

∙  V oficiálním vyjádření města k petici se píše, že v době předání petice už bylo staveniště předáno zhotoviteli posilovny.

Komentář: vnímáme rozhodnutí rady města jako silové, které nehledá cestu k otevřené diskusi a k širší dohodě.

HOme

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..