Vyjasnění k petici za zachování parku u školky

Vážená paní ředitelko, vážený pane starosto,

dovolte nám velice Vám poděkovat za to, že jste projekt dostavby Mateřské školy upravili. Díky této změně  se podařilo dětem zachovat nádherný park – místo, kde jsou spokojené a kde si mohou hrát.

Dovolte nám vyjádřit se také k Vámi uvedeným tvrzením ohledně dostavby MŠ a naší petici.

  • Konkrétní podoba projektu – půdorys přístavby, vybudování vjezdu, cca 15 parkovacích míst, příjezdová cesta napříč parkem, která fakticky znamenala jeho likvidaci, nebyla nikdy nikde představena. Z tohoto důvodu se k němu nemohla vyjádřit maminka, která zde žije jeden rok, ale ani nikdo jiný, kdo si projekt nevyžádal na odboru investic města.
  • Do jaké míry znalo konkrétní podobu projektu vedení mateřské školky, nevíme. Víme ale, že poté, co jsme získaly plánek výstavby na Městském úřadě a prezentovaly jej rodičům spolu s peticí, byla na nástěnce MŠ vyvěšena  informace ohledně stavby spolu s půdorysem, který však neodpovídal tomu, co mělo být vybudováno (byl to půdorys s ještě dřívější variantou projektu, který počítal s cca poloviční kapacitou parkoviště a příjezdovou cestou k budově na okraji parku). Po našem upozornění a předání aktuálního plánu projektu byla nástěnka opravena.
  • Samotná petice a její název vznikl ještě před tím, než jsme z vlastní iniciativy půdorys a informace k celé stavbě získaly. Elektronická petice bohužel neumožňuje změnu názvu po jejím založení, ale informace ohledně posunu naší snahy k záchraně parku byly na e-petici komunikovány, stejně tak byly osobně komunikovány všem lidem, které jsme oslovily. Někteří občané na základě toho dopsali ke svému podpisu “jsem pro změnu příjezdové trasy/parkoviště.“ Výrazně se tedy ohrazujeme vůči tvrzení, že lidé nevěděli, co podepisují.
  • Jak je možno dohledat v zápisu z jednání zastupitelstva, opakovaně jsme apelovaly na bezpečné řešení dopravy v areálu. Preferovaly jsme variantu s parkováním na Litovické ulici/U Zámecké zdi, tak aby byla bezpečnost v areálu MŠ zvýšena.
  • Celý tento projekt stojí na navyšování již tak přetížené kapacity, a v tomto rámci se už dílčí uspokojivá změna hledá těžko. Finální podobu projektu a jeho případné úpravy určuje z podstaty zadavatel stavby. Tím je v tomto případě Město. Kompetence za toto rozhodnutí nemůže být delegována na občany.

V tuto chvíli nezbývá než apelovat na nás rodiče, abychom byli i nadále v areálu školky maximálně opatrní.

Eva Kašíková, Lucie Tvrdíková, Katka Svobodová

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..